Matrace 1+1 S paměťovou pěnou

Matrace 1+1 s paměťovou pěnou je jako obláček pod vaším tělem, který vám poskytne dokonalý spánek. Je to matrace, která se přizpůsobí vašemu tělu a poskytne vám maximální pohodlí. S touto matrací se budete cítit jako v sedmém nebi a každé ráno se budete probouzet s úsměvem na tváři.

1. Proč si vybrat matrace s paměťovou pěnou?

Pokud trpíte bolestmi zad, krční páteře nebo ramen, může vám matrace s paměťovou pěnou pomoci tyto problémy zmírnit. Tato pěna se totiž dokáže přizpůsobit tvaru těla, což zajišťuje jedinečnou podporu páteře a eliminuje tlak na klouby. Navíc se paměťová pěna vrací do své původní podoby, takže se matrace nezdeformuje a vydrží vám mnohem déle než běžné matrace.

Vybrat si kvalitní matraci s paměťovou pěnou je investicí do vašeho zdraví a pohodlí. Díky tomu, že se matrace přizpůsobí vašemu tělu, nebudete se probouzet s bolestmi zad a budete se cítit odpočatí a plní energie. Navíc je tato matrace vhodná pro všechny typy spáčů, ať už spíte na boku, zádech nebo na břiše.

2. Jak si vybrat správnou matraci s paměťovou pěnou?

Při výběru matrace s paměťovou pěnou je důležité zaměřit se na její hustotu. Čím vyšší hustota, tím lepší podporu vám matrace poskytne. Ideální hustota se pohybuje kolem 50 kg/m3. Dále je důležité zvolit správnou tvrdost matrace. Pokud vážíte méně než 70 kg, doporučujeme matraci s tvrdostí H2. Pokud vážíte více než 70 kg, volte raději matraci s tvrdostí H3.

Dalším faktorem, na který byste měli při výběru paměťové matrace myslet, je její tloušťka. Čím tlustší matrace, tím větší pohodlí vám poskytne. Ideální tloušťka se pohybuje kolem 20 cm. Při výběru matrace také nezapomeňte na její potah. Ten by měl být vyroben z kvalitních materiálů, které jsou prodyšné a odvádějí vlhkost pryč. Pokud trpíte alergiemi, volte matraci s potahem, který je hypoalergenní a snadno se čistí.

3. Jak pečovat o matraci s paměťovou pěnou?

Matrace s paměťovou pěnou vyžaduje speciální péči, aby vám vydržela co nejdéle a zachovala si své vlastnosti. Nejlepší je matraci pravidelně otáčet a obracet, aby se rovnoměrně opotřebovávala. Dále je důležité matraci pravidelně větrat a nechat ji odpočinout po každém použití.

Pokud se na matraci objeví skvrny, je nejlepší je co nejdříve odstranit. Skvrny lze odstranit pomocí speciálních čisticích prostředků, které jsou určené pro paměťovou pěnu. V případě, že se na matraci objeví plíseň, je nutné matraci ošetřit speciálním sprejem proti plísním a nechat ji dobře vyschnout.